DIY: herfstschatten met bijpassende plaid
Houd jij ook zo van het gezellige gekraak van dorre blaadjes onder je voeten? In een mooi versierde pot, samen met wat dennenappels, komen deze cognackleurige herfstschatten helemaal tot hun recht en breng je die knusse najaarssfeer meteen naar binnen.
Knisperende herfstschatten
Materialen
- sparappels
- herfstbladeren
- halve bol in piepschuim
- terracottapot
- lijmpistool
- witte latexverf
- grijze verf
- kleefetiket
- schaar
Werkwijze
- Beschilder de pot met de latexverf en laat goed drogen.
- Kleef met het lijmpistool bundeltjes herfstbladeren op de onderkant van de halve bol. Neem ongeveer drie blaadjes per bundel.
- Kleef de sparappels op de eerste rij en wissel telkens af met enkele blaadjes. Zorg ervoor dat de volgende rij volledig uit bladeren bestaat en wissel voor de derde rij opnieuw af met blaadjes. Doe zo verder tot de volledige bol bedekt is.
Deco-idee
Knip een hartvorm uit een wit etiket en schilder het grijs. Kleef het op de pot en zorg ervoor dat de vorm ergens in je interieur terugkomt.
Bijpassende plaid
Materialen
- grof geweven linnen (1,20 x 1,20 m)
- draad
- naaimachine
- kunstleder (zilver)
- boekbinderslijm
Werkwijze
- Rafel het linnen aan twee kanten zo’n 4 cm uit zodat je mooie franjes krijgt. Om verder uitrafelen te voorkomen stik je de lap stof af op de rand waar de franjes beginnen en de geweven stof eindigt.
- Maak in de twee andere zijden een kleine zoom en stik deze door voor een mooie afwerking.
- Tenslotte kun je je plaid naar eigen wens decoreren. Wij knipten een hart uit zilver kunstleder en kleefden het boekbinderslijm op de stof.
Workshop volgen?
Bij Frieda kan je terecht voor allerlei seizoensgebonden workshops. Kijk voor meer informatie op www.friedadorresteijn.nl.
Bron: DECOREREN Landelijke Stijl herfst 2013 | Realisatie: Frieda Dorresteijn | Fotografie: Sarah Van Hove